Drewniana prefabrykowana konstrukcja szkieletowa

Tatran Group od kilkunastu lat zajmuje się wznoszeniem drewnianych konstrukcji szkieletowych, które są przyjazne człowiekowi i środowisku oraz w zależności od zastosowanego materiału izolacyjnego spełniają normy budynków energooszczędnych lub zeroemisyjnych.

Stosujemy wyłącznie atestowane drewno i inne materiały budowlane, które przy zachowaniu zasad wentylacji i impregnacji tworzą solidną, bezpieczną i trwałą konstrukcję.

drewniana_prefabrykowana_konstrukcja_szkieletowa_tatran_4.jpg

Oferujemy wykonanie, dostawę i montaż wysokiej jakości prefabrykowanych konstrukcji szkieletowych. Rozwiązanie to znacznie skraca i redukuje koszty montażu, uniezależniając prace na budowie od czynników atmosferycznych.

Istnieje możliwość wykonania dodatkowego zabezpieczenia przeciwogniowego drewna oraz dodatkowej ochrony biologicznej drewna przed czynnikami destrukcyjnymi jak wilgotność, insekty czy też grzyby i pleśnie.

Oferujemy dostawę prefabrykowanej drewnianej konstrukcji szkieletowej na wykonaną uprzednio płytę fundamentową gdzie kotwimy gotowe elementy do podłoża.

drewniana_prefabrykowana_konstrukcja_szkieletowa_tatran_1.JPG

Ściany konstrukcji drewnianej wykonane są z legalnie pozyskanego źródła, drewna atestowanego, struganego czterostronnie, suszonego komorowo drewna świerkowego rodzaju S4S o małym przyroście o wymiarach 45x150mm w module 625mm o klasie wytrzymałości C24. Konstrukcja ścian jest usztywniona płytą OSB o grubości 12mm i spięta taśmami stalowymi jako zabezpieczenie przed ewentualnym odchyleniem pionowym lub wyrywaniem konstrukcji przez wiatr.

drewniana_prefabrykowana_konstrukcja_szkieletowa_tatran_2.jpg

Strop (legary sufitowe, jeśli występują) wykonany jest z legalnie pozyskanego źródła, drewna atestowanego, struganego czterostronnie, suszonego komorowo drewna świerkowego rodzaju S4S o małym przyroście o wymiarach 45x200mm w module 625mm lub 400mm w zależności od obliczeń statycznych o klasie wytrzymałości C24. Legary zamontowane są na podkładzie z wełny owczej, która redukuje drgania i likwiduje mostki cieplne. Legary drewniane pokryte są frezowaną płytą OSB o grubości 22mm, która dodatkowo usztywnia konstrukcję.

drewniana_prefabrykowana_konstrukcja_szkieletowa_tatran_5.jpg

Konstrukcja dachu wykonana jest z krokwi z legalnie pozyskanego źródła, drewna atestowanego, struganego czterostronnie, suszonego komorowo drewna świerkowego rodzaju KVH o małym przyroście o wymiarach 60x200mm w module 625mm o klasie wytrzymałości C24. Jako dodatkowe elementy konstrukcyjne (murłaty, płatwie) stosujemy drewno KVH o przekroju 140x140mm lub odpowiednio o zwiększonej geometrii w zależności od obliczeń statycznych. Wykonana konstrukcja spełnia wymogi obciążenia budowli 4,5kN/m2 dla kąta nachylenia 27stopni. Konstrukcja dachu jest usztywniona płytą OSB o grubości 12mm i spięta taśmami stalowymi jako zabezpieczenie przed ewentualnym odchyleniem pionowym lub wyrywaniem konstrukcji przez wiatr. Dodatkowo dach pokryty jest membraną dachową paroprzepuszczalną oraz łatami dachowymi o wymiarach 45x45mm atestowanymi struganymi czterostronnie, suszonymi komorowo z drewna świerkowego o małym przyroście w rozstawie odpowiadającym rodzajowi poszycia dachowego.

drewniana_prefabrykowana_konstrukcja_szkieletowa_tatran_7.jpg

Istnieje możliwość dodatkowego pokrycia ścian zewnętrznych budynku włóknem szklanym na żywicy poliuretanowej lub zastosowania farby termoizolacyjnej w celu zwiększenia oporu cieplnego (redukcja strat ciepła) oraz wykonania testu kompresji budynku.

Od wewnątrz rekomendujemy zastosowanie izolacji z naturalnej wełny owczej, o współczynniku przenikania ciepła 0,04 W/mK. Oprócz właściwości termoizolacyjnych wełna owcza posiada doskonałe właściwości dźwiękochłonne, oczyszcza powietrze, chroni przez szkodliwą emisją substancji chemicznych, fal elektromagnetycznych czy żył wodnych. Cechuje ją wysoka higroskopijność – wchłania wilgoć i oddaje ją przy zmianie wilgotności bez utraty parametrów izolacyjnych.

drewniana_prefabrykowana_konstrukcja_szkieletowa_tatran_3.jpg

Ze względu na szkodliwy wpływ na człowieka w wielu krajach zabronione jest stosowanie od wewnątrz materiałów opartych na poliuretanie. Wełna owcza jest idealnym materiałem do uszczelniania stolarki otworowej jako zamiennik dla piany montażowej PU.

drewniana_prefabrykowana_konstrukcja_szkieletowa_tatran_6.jpg